Перник Инфо Форуми Перник Инфо
www.pernikinfo.com
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Относно правилата на форума !

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Перник Инфо Форуми -> Заведения
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ИбреДебре
Гост





МнениеПуснато на: Нед Яну 16, 2005 10:57 pm    Заглавие: Относно правилата на форума ! Отговорете с цитат

Прочетох правилата и се развеселих Smile

Цитирам: "УВАЖАВАЙТЕ БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК! "

Пич, ти уважаваш ли го ?

1. Пише се - "Уважавайте българскияТ език !

2. Не се пише "постове", правилното е "ПОСТИНГИ", постове ми говори нещо съвсем различно Smile

3. Не се пише - "ТЯХНИТЕ", пише се - "ТЕХНИТЕ" !

Много здраве на всички !
Върнете се в началото
Don_Ninoff
Модератори
Модератори


Регистриран на: 26 Апр 2004
Мнения: 54
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Пон Яну 17, 2005 6:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

приятел,достоен си за уважение!!!
радвам се че някой си е направил труда да прочете правилата на форума
въпреки че си намерил някои гришчици и в твоят ПОСТИНГ(незнам защо реши че така е по-правилно)има такива,а именно:
"УВАЖАВАЙТЕ БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК" е правилно написано ,тъй като в случая "българския" не е главно деистващо лице(ако може така да се каже) и затова е с непълен член и веднага давам пример за обратното(кога ще бъде с пелен член):
"българскияТ език е на уважение....."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ИбреДебре
Гост





МнениеПуснато на: Пон Яну 17, 2005 10:03 pm    Заглавие: Ха ха ха Отговорете с цитат

грешка !

провери пак !..... и не избързвай с изводите !
Върнете се в началото
Don_Ninoff
Модератори
Модератори


Регистриран на: 26 Апр 2004
Мнения: 54
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Вто Яну 18, 2005 4:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

помисли пак,попитай компетентни органи Wink
и ще видиш че съм прав
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Talkoven re4nik
Гост





МнениеПуснато на: Сря Яну 19, 2005 5:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sajaliavam dragi priateli, 4e ste se naloji da pi6a ne spored pravilata, no bih iskala samo da potvardia mnenieto na Don Ninoff!
Bulgarskiat ezik v tzitiranoto izre4enie ne e podlog, toest ne moje da prieme palen 4len....

Na gospodina ili gospojitzata ,koito tvardiat protivnoto bih predlojila da se varnat v sedmi klas i da se obrazovat malko predi da praviat zabelejki....

Blagodaria za vnimanieto vi....
Върнете се в началото
ИбреДебре
Гост





МнениеПуснато на: Нед Яну 23, 2005 3:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мили деца,

не зная дали трябва да се връщам в 7-и клас, със сигурност обаче знам, че на вас или ви предстои, или в момента сте там !

И за финал ще кажа само, че не може някой да ми претендира колко му била добра граматиката, а в същото време да пише на латиница !
Върнете се в началото
Talkoven Re4nik
Гост





МнениеПуснато на: Вто Яну 25, 2005 11:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Zajaliavam gospiji4ke ili gospodin4o, no ste se naloji da bada gruba!
Fakta, 4e ne pi6a na kirilitza s nisto ne vredi na gramatikata mi....
Nau4ete se da badete vazpitani!
Sedmi klas sam go minala diri predi da ste bili rodeniiiiii!
Latinitzata ne moje da zameni kirilitzata, tova e iasno, no poniakoga kogato se namira6 v 4ujbina, kirilitzata ne e nai praktikuvanata azbuka....

Izvinete se za bezo4livoto vi otno6enie....
Върнете се в началото
Biora



Регистриран на: 10 Фев 2004
Мнения: 55

МнениеПуснато на: Вто Яну 25, 2005 3:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ИбреДебре,

тъжно е, но явно ще съм поредната, която се весели с твоето невежество.

Нека започна с това:

И за финал ще кажа само, че не може някой да ми претендира колко му била добра граматиката, а в същото време да пише на латиница !

Във въпросния 7-ми клас освен че ни учат да слагаме запетая пред "че" в общи линии във всички случаи, също така поне мен са ме учили, че правилото на важи, когато "че" се предхожда от "въпреки", "освен", "само" и т.н. Май си пропуснал да усвоиш това правило. Да не говорим, че все още си спомням как господин Инев кастрираше оценките заради "не зная". Съвременната граматически правилна форма е "не знам".

Жал ми е за теб, приятел! Ако си се провалил в това да покажеш колко добре владееш българската граматика, поне недей повече да се правиш на нагъл и признай, че всички бъркаме.

Kodjo ми е добър chat buddie, но въпреки това ще му измъкна граматичните грешки от post-a (който допускам, че е copy/paste-нат отнякъде наготово), за да ти покажа още веднъж, че си смешен. Не знам как успя да набедиш вярното "УВАЖАВАЙТЕ БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК! " и да пропуснеш някакси очевадните грешки в "в съответният [-a] форум" и "форума [-ът] е достъпен за разнообразна възрастова аудитория"!

Плюс това си пропуснал да забележиш с безпогрешния си граматически нюх:
1) "Постването (tag images) на ... са [е] недопустими [о]. "
2) "в никой случай" [никакъв]

А на английски думите post и posting в смисъла на internet message са едно и също нещо, така че и на български е въпрос на продпочитание коя чуждица ще се използва.

Надявам се, че ти доказах, че пиша на български сравнително вярно. Както се надявам и да сме изчерпали глупавата тема за граматиката (която впрочем винаги е идеално оръжие, когато няма какво друго да кажеш).

A sega, mili, mi pozvoli da si izpolzvam latinica, zashtoto internet realnostta e takava, che izbirash nai-udobnija variant i pri men tova e varianta sys spestiavaneto na neprekasnatoto prevkluchvane na ctrl butona. Laissez faire, my friend! Pomislil li si dali shte ti ostane vreme za kakvoto i da bilo, ako se vteliavash za gramatika, sintaksis, koherentnost na izkaza i pravilna upotreba na dumite vseki pat, kogato ti se naloji da napishesh posting ili message?!?

Cool Bez loshi chuvstva, pich!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ramires
Модератори
Модератори


Регистриран на: 12 Окт 2003
Мнения: 58
Местожителство: гр. Перник

МнениеПуснато на: Пон Фев 07, 2005 1:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Голяма лудница за едно Copy/Paste на правила от някой си форум.... хехехе Smile тоз Kodjo е голяма работа. И все пак след тези лекции някой ще може да се образова, а в това няма нищо лошо предполагам.

Biora... и все пак става въпрос за натискането на един бутон.... един !!!
Позволих си да разгледам една страница http://www.cityu.bg която предполагам ти е позната и това което ми направи впечатление е че BG варианта не работи, а цялата информация е предоставена на English. Все си мисля, че в това учебно заведение учат българи и по-логично е дори BG варианта да бъде направен преди English-a, а и .bg домейна, но уви. Най-вероятно /поне така е написано/ в този университет се учи на чужд език и в това може и да няма лошо, но не бива да е причина когато пишеш на български да използваш латиница под предлога, че видиш ли натискането на един бутон било проблем. Много хора дори не могат да напишат едно свястно изречение и се крият зад "Методиевицата". Ти поне не си от тях. Поне така мисля аз.
Написах всичко това защото мисля че има някаква връзка, но може и да се лъжа. Знам ли ?

Определено искам да подчертая, че не целя някакво въшливо заяждане и признавам правото на избор на всеки. Щом това е твоя... така да е.

Относно дребнавостите покрай граматиката и изпуснатите тук-там запетаи всички знаем че е неизбежно.

"......глупавата тема за граматиката (която впрочем винаги е идеално оръжие, когато няма какво друго да кажеш)."

тук спор няма... Smile

-----------------------------------
We're all living in America
Coca Cola, sometimes war
we're all living in America
America
America

Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
MissR



Регистриран на: 25 Яну 2005
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2005 2:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Razz
Izvinete me, otnovo, no ste pi6a na latinitza!
Saglasna sam s vas, Ramires, no ne mislete, 4e vinagi e vazmojno da se pi6e kirilitza! Predtavete si, 4e se interesuvate ot tova, koeto stava v rodniat vi grad, 4e jiveete dale4e i 4e ne mojete izpolzvate kirilitza ot miastoto, ot koieto obiknoveno pi6ete! Sled kato vizualizirahte kartinkata, kajete kak ste pi6ete, na kirilitza ili latinita, I tova problzem li e za vsi4ki ostanali potrebiteli?

Ne se zaiajdam, kakto i vie, prosto pod4ertavam obstoiatelstvata, takiva kakvito sa za izvesten broi potrebiteli.......


Razz Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Biora



Регистриран на: 10 Фев 2004
Мнения: 55

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2005 4:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mdaa, ramires, veche stana i lichen. ja mi kaji, dali ot emaila, ili ot server path-a (ako vaobhste taka se kazva, zashtoto tuk veche stavam neveja) razbra za adresa, ne e li fakt edno: cjalata istorija stana lichna. tipichno v BG stil kato ne mojesh da izmislish neshto drugo, go udriash na rovene iz lichnoto prostranstvo. Not talking

vse taja: Rolling Eyes naistina BG varianta ne raboti. no za tova ne sam otgovorna az, a IT managerite v campusa. pak makar i v gostuvashto v BG, tova e amerikansko uchilishte, kadeto povjarvai mi poluchavame obuchenie i duh kakvito az ne znam njakoi da poluchava v BG universitet. a tam kadeto me uchiha na balgarski (po-tochno V Sofiiskija) redovno mi iskaha rushvet i to ne drugi a hora po literatura...

tova e dneshnija svjat: coca cola, sometimes war i nai-veche MNOGO INTERNET. BTW, ako si bil njakoga v Shtatite, moje bi shteshe da imash drugo mnenie po vaprosa. ako sega mi kajesh che si bil, shte se uchudia..

no nai-veche iskam da pitam: ZASHTO TOLKOVA DARJITE DA SE PISHE NA KIRILICA? osyznavate li kolko hora izgonihte ot zamrelija forum s tova (glupavo pravilo), v koeto njakaksi ne moga da vnikna. ima 3ma choveka ot koito 2ma sa moderatori i sled vseki koito se opitva da kaje njama komentar a zabelejka: PISHI NA BALGARSKI.

i razbira se, bez loshi chuvstva, no ti tova si go znaesh..... Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ramires
Модератори
Модератори


Регистриран на: 12 Окт 2003
Мнения: 58
Местожителство: гр. Перник

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2005 1:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей.... Biora

Нищо лично... гарантирам

Та по въпроса "ЗАЩО ТОЛКОВА ДЪРЖИТЕ ДА СЕ ПИШЕ НА КИРИЛИЦА?"

За мен отговора е.... защото написаното е значително по-разбираемо, не изисква кой знае какви усилия и показва някакво уважение.
Според теб това е причина за някой хора да не посещават форума ? Мислиш ли ?

Нямам за цел да те засегна персонално нито да посягам на личното ти пространство. Може и да се повторя, но всеки прави своя избор и аз уважавам това му право.... Blue or Red Pill ... ти си направила своя... аз също... надали някой ще промени мнението си така като гледам. Как мислиш?


Радвам се че университета който си избрала ти дава това което търсиш. От това по-добре задраве му кажи Smile казвам го с най-добри помисли. Аз изложих само някакви предположения по въпроса.

Относно USA... ДА... определено не съм ходил там, но знае ли човек ?
а до тогава... God Bless America

И накрая, но не на последно място да ти честитя 1 година от регистрацията ти във форума Smile
Честито.... и за много години хехех Smile


-------------
respect Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Перник Инфо Форуми -> Заведения Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group