Перник Инфо Форуми Перник Инфо
www.pernikinfo.com
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Перник - квартал на София?!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Перник Инфо Форуми -> Порталът на град Перник - www.pernikinfo.com
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mitaka_pk



Регистриран на: 03 Май 2005
Мнения: 2
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Вто Май 03, 2005 1:58 pm    Заглавие: Перник - квартал на София?! Отговорете с цитат

Какво ще кажете да поговорим по този въпрос? Имате ли мнение и какво е то?
_________________
Акълът ми е в отпуска... Живея на воля Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Don_Ninoff
Модератори
Модератори


Регистриран на: 26 Апр 2004
Мнения: 54
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Сря Май 04, 2005 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съмнявам се че ще стане интересна темата поради липса на посетители ноооо......Само да не решат да го пускат това на референдум че ще се погребем.Не е таина че по-голамята част от перничани всъщност не са перничани а пришълци от околните села и за тях чувството да се наричат "софианци" е над всичко но понеже нямат и капка мозък в кухите си глави немогат да се позамислят че това не е добра алтернатива,а именно по-високи данъци,по-високи такси,по-високи цени и т.н.но друго си е се чуе"епа оно язе съм софиянец бре"........................!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mitaka_pk



Регистриран на: 03 Май 2005
Мнения: 2
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Сря Май 11, 2005 9:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, много си прав! Но има и нещо друго... Публична тайна е и това, че квартал Изток вече си е половината софийски... за съжаление... И благодарение на Софиянци цените на жиллищата в района скочиха, поради засиленото търсене. Честно казано, съмнявам се че новозасе- лилите се са истински софиянци. Те по скоро са пришълци в София от други части на България, неиздържали на по-високия стандарт там и търсещи "по-евтино" в близост до София. Факт е също и това, че половин Перник работи в София и може би заради тази причина, някой отгоре има интерес парите излизащи от София да се връщат пак там (заплати, данъци - кръговрата е ясен). Но това едва ли ще е от полза за перничани защото разходите ще нарастват, а заплатите едва ли ще мръднат нагоре. А и не вярвам Перник да промени статута си на "задния двор на София". Вцичко по-добро ще продължи да се дава за там. Двата града винаги са били тясно свързани, но поне аз бих искал града ни да си остане самостоятелен. Все пак тук съм се родил и си обичам Перник.
_________________
Акълът ми е в отпуска... Живея на воля Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladykata



Регистриран на: 12 Май 2005
Мнения: 8

МнениеПуснато на: Пет Май 13, 2005 12:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

=D> Sofia -kvartal na Pernik...neznam da li ste bili na praznici v Sofeto , no samo togava mojete da pridobiete predstava za istinskata Sofia...da vidim...1,500.000 jiteli...10000 sofianci, 20000 perni4ani, 10000 samokov i pazarjik,10000-blizkite sela- vsi4ko ostanalo gasterbaiteri-tur4eta , pomaci , cigani, ima i ot drugite raioni na BG....az sam perni4anin ,ve4e 15-ta godina emigrant v sobstvenata si darjava,v Sofia, obojavam praznicite kogato vsi4ki sofianci si otivat na selo i ostavat samo onezi 10000-spokoistvie, ti6iina, mesta za parkirane...kvo da vi obiasniavam,sigurno se se6tate. Mnogo moi poznati , i po moi preporaki sigurno si zakupiha jili6ta v Pernik ,Rudarci,Dragi4evo...Boiana e mnogo skapa, Rudarci e kurort na 15 km ot Sf....Taka , smiatam 4e grada si ni e mnogo dobre ustroen, blizostta do Sofia e v na6 plius, i vsi4ki drugi mogat samo da ni zavijdat... Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kikata



Регистриран на: 28 Сеп 2005
Мнения: 12

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2005 6:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен това е много глупаво, и се надявам да не стане, защото Перник си е Перник и нека винаги остане Перник...
Каквото и да е това си е моя град и си го обичам и харесвам!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krasavicata



Регистриран на: 10 Авг 2008
Мнения: 132
Местожителство: pernik

МнениеПуснато на: Пет Авг 22, 2008 8:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Никога не трябва да става квартал на София - борете се всички за това!!! То за сега достатъчно боклук във всички отношения взима от софия,че даже софиянци си взимат апартаменти в Перник или под наем.. Ужас!! Crying or Very sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Don_Antonio



Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 28
Местожителство: Pernik

МнениеПуснато на: Пон Сеп 29, 2008 12:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Никога и занищо не трябва да става.Перник ще се обезличи като селище и град.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
verito0o_90



Регистриран на: 18 Дек 2008
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Чет Дек 18, 2008 3:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много съм против това да става квартал на "скапаната столица - село София"!!! Ако това стане ще се самоубия е така да се знае, че не съм съгласна Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tani



Регистриран на: 31 Мар 2010
Мнения: 2
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 01, 2010 3:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За да се развива нещо, то трябва да търпи промини! Хората трябва да излязат от черупките си и да гледат в перспектива и само напред! Ето защо на писалите тук ще си позволя да кажа: НЕ ДЕЛЕТЕ ХОРАТА НА ТАКИВА ОТ ПЕРНИК И ОТДРУГАДЕ! Аз лично не съм някде от България и дошла в София... Напротив - софиянка съм и с честен труд и много усилия с мъжа ми, след години усилия, си закупихме НАШЕ, СОБСТВЕНО жилище в Перник. Нещо повече - хората, с които досега съм се сблъскала по един или друг повод ми се струват много добри и естествени! Дано да не се разочаровам! И знаете ли, това което е най- важното за нас - независимо откъде си или къде живееш е да бъдеш Човек и то КРИЛАТ ЧОВЕК!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Перник Инфо Форуми -> Порталът на град Перник - www.pernikinfo.com Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group