Перник Инфо Форуми Перник Инфо
www.pernikinfo.com
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

до кога бре?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Перник Инфо Форуми -> Новини
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
SOn1C



Регистриран на: 19 Мар 2007
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Пон Мар 19, 2007 12:23 pm    Заглавие: до кога бре? Отговорете с цитат

кфо ви прави кеф:
1. вечер като се прибирате дръво пяни да бутате кофите за боклук, да ги ритате, да ги палите, и др.
2. да трошите телефонните кабини на бтк... да им чупите стъклата.. слушалките и др.
3. да плювате,чупите и повръщате варху банкоматите


бахти... един здрав телефон не остана... едно здраво кошче не остана.. имам предвит тези кошчета...

а големите кофи за боклук се палят системно...
а на банкомата треа да ходим с 3 чифта спецялни антибактерялни ръкавици с тройно защитно покритие. едни такива в аптеката са 4,50лв Wink

92% от младежите в Перник го практикуват това. аре тия каде го праат тва поне да кажат кфо ги кефи???

уж хора дето посещават виртуалното пространство се сметат и се мислят за умни и интелигентни... абе... резил. цигания

в Перник ще си останеме едни Цигани! вовеки
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ramires
Модератори
Модератори


Регистриран на: 12 Окт 2003
Мнения: 58
Местожителство: гр. Перник

МнениеПуснато на: Пон Мар 19, 2007 10:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еавала пич, и аз винаги съм искал да знам ....

Винаги съм се чудел на народопсихологията на тези жалки хорица
способни да потрошат за нула време и без това нищожно малките неща
които се правят за този град. За разлика от теб мисля, че алкохола не
винаги е причината. Тез хора си трошат просто за кеф. Според мен това
е някакъв вид перверзна вандалска мастурбация! Просто кофти хора от
дефектна партида. Колко време ще мине докато се пръкне по читава
партида не се наемам да предвидя.


----------------------
Днес видях на какво прилича банкомата на пощата в кв. "Изток"
Просто е трудно да се опише.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Invisible kid



Регистриран на: 14 Ное 2007
Мнения: 26

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 11:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Е да ама тая дефектна партида явно е пусната на поточната линия и няма кой да я спре!! Аз съм си от ПК ама не е тайна,че ПК е изкуствено създаден град по край мините и целия упадък на Бг е едвал тук за работа и няма какво да очакваме! Дори и след толко години хората продължават да се държът като примати (то приматите поне са чупили и са създавали други оръдия на труда за да оцеляват,така че дори и примати не сме) Аз също се чудя кжо им прави кеф да трошът ама явно маминка така си ги е възпитала дечицата!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
backstage



Регистриран на: 08 Авг 2007
Мнения: 19
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 4:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Перник наистина е изкуствено създаден град, заради многото работни места в мините. Тук се е събрала изметта на България. Разни елементарни, примитивни хора, без амбиции и цели, доши да бачкат като волове за някой лев. Да не говорим колко автобуси с хора са докарали от затворите в страната да работят тук и те след няколко години, като си излежат присъдите се заселват тук и остават да работят по рудниците, защото друго не могат. Това са в голяма част хората, които са създали Перник. И това поколение сега са техните синове и дъщери. Какво да очакваме от тях. Харесвам си града като град, но хората, които живеят тук са отвартителни или поне повечето са такива. Жалко наистина.
_________________
България е там, където има дори един българин!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Тиана



Регистриран на: 08 Сеп 2007
Мнения: 21

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 5:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А вие двамата случайно да сте чули за Кракра Пернишки? А дали знаете, че над днешният ни град е имало друг? Ходили ли сте на крепостта Wink Wink
_________________
...безмълвен, тихичко заглъхна неизвикан вик...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
backstage



Регистриран на: 08 Авг 2007
Мнения: 19
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 5:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

т.е. под днешния ни град. Знам разбирасе за Кракра Пернишки и за средновековния Перник. Но това се случило 1004 - 1020 година. В съвременната ни история Перник е бил село преди да стане град, а след като откриват, че има големи залежи от въглища вече споменах какво става и каква паплач се заселва тук. Все пак има свестни и мислещи хора, които знаят какво правят и защо го правят. Дано стават все повече и повече!
_________________
България е там, където има дори един българин!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Тиана



Регистриран на: 08 Сеп 2007
Мнения: 21

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 7:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За под и над може да се поспори Wink Да, Перник е град с вековна история, град... По твоята логика, значи и България не е страна като страна, щом съществува от много векове... Confused
_________________
...безмълвен, тихичко заглъхна неизвикан вик...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
backstage



Регистриран на: 08 Авг 2007
Мнения: 19
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 9:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="Тиана"]За под и над може да се поспори Wink Да, Перник е град с вековна история, град... По твоята логика, значи и България не е страна като страна, щом съществува от много векове... Confused[/quote]

По моето мнение сегашното население на страната е сериозно повлияно от комунизма и всичко, което се е случвало през този период. Има 2 000 000 пенсионери 3 000 000 хора в ативна възраст и милион и нещо млади хора. Сам разбираш, че пенсионерите и повечето от работещите хора са живяли доста години в този строи и са иразстнали в него. Възпитали са се и са се изградили като личности по Тошово време. И всичките тези хора са възпитали свойте деца (сегашните малди хора) по подобен начин. Така че петното на комунистическа България още личи върху нас и ще минат години докато поколенията се сменят и хората престант да са овце. Да си мълчат, да са кротки, да се съгласяват с всичко. Защото ако българина беше непримирим, нямаше да сме на тоя хал сега. Дори и младите хора, които ужким са различни. Какво стаан сега за матурите? Направиха един глупав митинг и всичко преключи. Те не вярват, че могат да постигнат нещо (буря в чаша вода). Докато в една Франция да речем са готови да заплаят страната когато нещо не им харесва дори и и някой маловажен закон. Последният път когато приеха, че младите хора до 25г могат да бъдат уволнявани без предупреждение, нещо дребно на фона на нашите проблеми, те направиха чудо. 2 000 000 митинг, молотовки, димки, ден и нощ и си постигнага своето. А ние докато сме овце и си мълчим ще живеем зле. Отдавна не сме велика сила. Вярвам и уважавам миналото ни, хубавата ни исттория, но това не значи да се правя на сляп сега и да казвам на бялото черно. България не е това, което е била.
_________________
България е там, където има дори един българин!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Тиана



Регистриран на: 08 Сеп 2007
Мнения: 21

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 10:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй, първо съм от женски род Wink
И, хм... защо всички `млади хора` обвиняват комунизма за несретите на средно статистическият българин и за неуредиците в държавата като институция? В своята чиста и неопетнена идея и комунизма не е по-лош от останалите концепции за управление и икономическо развитие. И той, и демокрацията са разгледали различни варианти за осъществяване на просперитет на населението, а не да го унищожават. Проблема според мен не е в самата идея, а в приложението й. Това, че всеки, докоснал се до властта става лаком за нея и за пари, е въпрос, който не се обяснява със съответната идея Wink А българинът си е такъв - на него винаги му трябва да обвинява нещо, за да оправдава положението, в което се намира както в частност, така и в социално и икономическо отношение.

За митингите съм напълно съгласна Wink

И както казва един мой познат: `Обичам родината си, но не харесвам дъжравата си`
Двете имат доста голяма разлика Smile
_________________
...безмълвен, тихичко заглъхна неизвикан вик...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
backstage



Регистриран на: 08 Авг 2007
Мнения: 19
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 10:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абсолютно си права. Принципно аз харесвам и комунизма като идея, но е твърде отопична и неосъществима в днешния объркан свят. Иначе българина наистина обича да си намира опеавдание за всичко. За това е добре човек при толова положение да гледа себе си. Да работи, да се развива, да постига свойте успехи, пък ако един ден се издигне много, нека помга на другите. Така стоят нещата според мен. И тъй като се занимавам с музика, ето две мой песен в този дух Backstage - Всички до един и Backstage - Между ада & рая Само да попитам, на колко си години?
_________________
България е там, където има дори един българин!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Invisible kid



Регистриран на: 14 Ное 2007
Мнения: 26

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 1:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

според ме сегашното поколение не е повлияно от комунизма а от това,което навлезе точно след,като той приключи!! това да получиш "свобода" малко разбърка психиката на някой хора и се почна едно имитиране на западни модели,който имат вековни традиций!! Ей "аз не съм комунист и никога няма да бъда"!!! не съм фен на нито една партия и на тяхната политика Smile !
Но нека спазим темата и да потърсним причината за прогресиращата простотия и вандализам в милия ни ПК !!
Тиана учил съм история и знам за Кракра Пернишки и неговата битка с византийците! Но това няма нищо общо с днешната младеж на ПК ! Тогава те са правили от нищото нещо а сега от нещото нищо!! Сега на мода в ПК е да караш БМВ модел 1991 година със съответния наклон на тялото докато управляваш колата Да минаваш с 248 км/ч през пешеходните пътеки!! А на каво ли се дължи това !? аз държа на тезата,че точно тия хорица заселили се в ПК преди 100-тина години за да вадят"кюмюро" са в основата на тая простотоия!!

Нали знаеш "с какъвто се събереш такъв ставаш"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Invisible kid



Регистриран на: 14 Ное 2007
Мнения: 26

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 1:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

copy/paste e ама...Посвещава се на децата от 60-те, 70-те и 80-те години на 20 век
Ако сте били дете тогава, като погледнете назад, ще ви бъде трудно да повярвате, че сте успели да доживеете днешния ден. Ние се возехме на коли без предпазни колани и без въздушни възглавници. Креватчетата ни бяха оцветени в ярки бои с голямо съдържание на олово. На шишенцата с лекарства нямаше секретни капачета, вратите често не се заключваха, а шкафовете в къщи не се заключваха никога. Пиехме вода от улични чешмички, а не от пластмасови бутилки. На никого дори не би му хрумнало да кара колело с каска. Ужас, нали!

С часове си правехме самоделни колички от дъски и лагери, намерени на някое бунище, и едва когато вече летяхме по нанадолнището си спомняхме, че сме забравили да им сложим спирачки. Сутрин излизахме от къщи, играехме по цял ден и се прибирахме, когато запалваха уличното осветление – там където го имаше. И през цялото това време никой не можеше да разбере къде сме. Нямаше мобилни телефони, представяте ли си!

Няколко човека ядяхме един сладолед и пиехме лимонада от една и съща бутилка - и никой не умря. Нямахме компютри, 3D игри, компактдискове, GSM-и,канала кабелна телевизия, интернет и на тълпи ходехме на кино, защото нямаше дори видео!

Затова пък имахме приятели. Излизахме от къщи и ги намирахме. Ако някой ни трябваше, отивахме у тях и се виждахме с него. Просто така, без предварително обаждане! Сами в този жесток и опасен свят. Без охрана. Как изобщо сме оживели?

Измисляхме сами игрите си, крадяхме череши и ги ядяхме с костилките – и на никой костилките не му прорастваха в корема. През междучасията се пръскахме с вода от многократни спринцовки и бутилки от „Веро”. Нашите постъпки си бяха наши собствени и ние бяхме готови за последствията. Порязвахме се, ходехме в синини и натъртвания или си чупехме кокалите – но никой никого не съдеше. Смятахме, че за всичко сме си виновни ние самите. Представата, че можеш да се откупиш от ченгетата или да се скатаеш от казармата практически не съществуваше. Родителите от онези времена винаги вземаха страната на закона, можете ли да си го представите?

Да-а-а, такива бяхме, а ето какви станахме:
1.По погрешка въвеждаме системната си парола на микровълновата печка.
2.Имаме списък от 15 номера да се свържем със семейството си, което се състои от 3 човека.
3.Пращаме e-mail на колегата, който седи в съседната стая.
4.Губим контакт с приятелите си, които нямат електронна поща
5.След края на работния ден се връщаме в къщи и отговаряме по телефона така, сякаш още сме на работа.
7.Изпадаме в паника, ако излезем от къщи без мобилен телефон и се връщаме да го вземем.
8.Щом се събудим сутрин, първата ни работа е да влезем в интернет, още дори преди да си изпием кафето.
9. Сега накланяш глава, за да се усмихнеш.
10. Четеш този текст, съгласен си с него и се усмихваш.
11. Още по-лошо – вече си намислил на кого ще го изпратиш.
12. Прекалено се увлечен, за да забележиш, че в този списък няма номер 6.
13. Трябва ти само секунда за да пробягаш с поглед текста и да се убедиш, че номер 6 наистина няма.
Искам си ги тези годино обратно Smile
Висок съм 182 см.,тежа 78 кг.,
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тиана



Регистриран на: 08 Сеп 2007
Мнения: 21

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 6:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

backstage, само на 18 години съм Wink

Invisible kid, много занимателно текстче. Но това беше и в нашето детство... Аз видях компютър за пръв път на 14 Laughing

Колкото до въпроса ми за Кракра Пернишки -- той беше реторичен Smile Едва ли наистина има някой, който да не е чувал дори за него Wink
_________________
...безмълвен, тихичко заглъхна неизвикан вик...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Invisible kid



Регистриран на: 14 Ное 2007
Мнения: 26

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 6:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хахаха е ти ме разби !!! много интелигентна изглеждаш с което до известна степен отстрамваш това поколение Smile! и явно причината за малоумието на някои твой набори ( и мой де че и аз не съм ДЪРТАНЯН) се дължи на домашната среда
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Перник Инфо Форуми -> Новини Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group