Перник Инфо Форуми Перник Инфо
www.pernikinfo.com
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Пернишките лекари !
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Перник Инфо Форуми -> Новини
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Mark_Tven



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Сря Юли 30, 2008 6:47 pm    Заглавие: Пернишките лекари ! Отговорете с цитат

Хипократовата клетва е клетва, по традиция поставяна от лекарите и отнасяща се до етичното упражняване на медицина. Широко разпространено е убеждението, че клетвата е написана от Хипократ, баща на медицината, през 4 век пр.н.е. или от някой от неговите ученици. Поради това тя обикновено се включва в Хипократовия корпус.

ХИПОКРАТОВА КЛЕТВА(Клетвата, с която се кълнат българските лекари)

В името на Аполон - лечителя, в името на Хигия, в името на Панацея и в името на всички богове и богини, които вземам за свидетели, поемам върху себе си тази клетва.
На учителя, който ме е учил да лекувам, ще гледам като на баща: ще му помагам да живее и ще му давам каквото му е нужно, и ще гледам децата му като свои братя. Ако те поискат да изучат нашето изкуство, аз ще ги обуча без пари и без никакви задължения в бъдеще.
Ще ги уча на принципите на медицината, ще им давам обширни обяснения, ще им развивам доктрината като на свои деца, както на тях, така и на учениците си, които са записани при мен и са положили клетва.
Аз ще препоръчвам на болните подходящ режим според познанията си и ще ги защитавам от всички вредни неща.
Никога и никому няма да препоръчвам употребата на отрови и ще отказвам да давам на когото и да било подобно нещо.
Когато влизам в някоя къща, това ще бъде само за да лекувам някой болен, като се предпазвам от всякаква волна неправда и най-вече от всякакви сластолюбия към жените и мъжете, били те свободни или роби.
Всичко, каквото видя или чуя при изпълнението на своята професия или извън нея и което не бива да се разправя, аз ще го пазя в тайна и ще го смятам за нещо свещено.
Ще запазя живота си чист и свещен, както и моето изкуство.
Ако изпълня тази клетва, без да я нарушавам, дано живея дълго време, за да преуспея в изкуството и да стана прочут во веки веков, като пазя тази клетва и не престъпя нищо от нея. Ако пък сторя обратното, нека ме сполети ранна смърт и вечна забрава.
Заклевам се, че по силите на знанията си ще върша всичко, в което се кълна.
ЗАКЛЕХ СЕ!


Поставяйки тази тема във форума се надявам всеки да изрази личното си мнение, личните си преживявания и нещата, който са го принудили да се сблъска с така наречените „кадърни пернишки лекари”
Колкото и да се опитвам да си затварям очите, да се правя , че нищо не може да ме изнерви, че нищо не е в състояние да ме накара да изляза извън контрол, просто не мога вече.
Не мога да преглътна, отношението на дебелите чичковци и противно закръглените лелки с бели престилки към хората, които те са длъжни изпълнявайки своите задължение да лекуват. Не мога да търпя вече противното им държание да ни затварят вратите под носа , да ни обясняват на меко казано висок тон, че в момента са с колежката си вътре и в задимената стая допиват гнусното си кафе и че детето или старият човечец, претърпял Световна Война, социализма и още ред други неприятни неща е принуден да стои от вън и да чака „шибаното копеле с бяла престилка” да благоволи да излезе и да му подвикне с пренебрежителен глас „Хайде по – бързо влизай”
Нека всеки изкаже своето мнение, нека са покажем, че ни е писнало от тези глупаци и, че искаме нормално отношение, и професионално лечение !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mark_Tven



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Сря Юли 30, 2008 7:41 pm    Заглавие: Продължение Отговорете с цитат

Просто не знам от къде да започна, искам да кажа толкова много неща, или по – точно да напиша.
Писна ми и ми дойде до гуша от тези отрепки, облекли белите престилки, които дори не си правят и труда да ги изперат да ни правят на маймуни, да ни карат да се чувстваме гузни и плахи, когато отиваме на лекар и да се опасяваме от това че на вратата може да ни посрещнат с това , че в момента няма лекар или пък лекарят просто не му се работи в днешният топъл или мразовит ден. Писна ми от това, когато пък стане така, че ни приемат се държат с нас като с длъжници, които едва ли не ходят ей така да потърсят медицинска помощ, защото няма какво да правят в къщи и им е скучно.
Писна ми от това да стоя от вън до счупените мазни и гнусни пейки избърсани и дезинфекцирани за последно при посещението на Тодор Живков в болницата, или пък изобщо липсващи такива пейки !
Писна ми от това да стоя отвън с 40 градуса температура, а дете до мен да пита майка си кога ще им дойде редът да влезнат, защото вече едва издържа горкото, а от вътре се чува грачещ смях на отрочетата на комунизма, пиейки кафе вътре, палейки цигарите една след друга и мислейки си че те са защитени от Бога и , че утре няма да име се случи на тях те да чакат по подобен начин или пък още по – лошото да гледат как тяхното дете с празен поглед се е втренчило във вратата и чака чичкото със слушалки н да каже на майка му „Влезте” !

Всичко това се случва тук в Перник ! В пернишката болница цари хаос, безредица, ужас и мизерия.
Не знам защо не закрият тази болница, да оставят само едно помещение в което да има дежурен доктор от София или където и да е било , но да знае какво прави и перничани да си ходят направо в София и да не са залъгват тук с тези простаци !

Това което пиша е меко казано, което се случва тук в Пернишката болница МБАЛ "РАХИЛА АНГЕЛОВА" ПЕРНИК !

Хора, живота ви е наистина ценен, до вас или някъде там има човек, който държи на вас, пазете си здравето, отстоявайте правата си и знайте, че Вие имате права но лечение и на нормално отношение спрямо вас !

Има още много неща, които искам да напиша по темата, но ще ги оставя за по нататък. Надявам се сега Вие да вземете някакво отношение по въпроса и заедно да се опитаме да променим нещата, защото ние подяволите си плащаме данъците, граждани сме на това общество, на тази държава, на тази планета и имаме пълното права да искаме да живеем нормално

P.S – Нека всеки да напише какво мисли по темата, какво мисли за пернишките лекари, да разкаже случки, които е изживял при сблъсъка си в Пернишката болница и…. т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Миленчо



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 212

МнениеПуснато на: Нед Авг 10, 2008 1:05 pm    Заглавие: Пернишките лекари Отговорете с цитат

Еми……….. какво да кажа само погледнете как ми започва изречението по темата. С многоточие. Едва ли има смисъл да ви обяснявам защо ?! Но все пак ще го направя !
Точно това ми е първата мисъл, щом в главата ми нахлуе мисълта, а и самото словосъчетание - „Пернишките лекари” ме кара да потрепвам от погнуса, ярост ,недоумение и още хиляди такива отрицателни чувства !
Особено пък когато стане за тези „кадърни лекари” помещаващи се в МБАЛ "РАХИЛА АНГЕЛОВА" ПЕРНИК.

На скоро ми се наложи да придружа мой близък до личният му лекар. Влизайки в порутената сграда и гледайки боклуците, мятащи се в моите крака по земята си дадох сметка, че ние сме едни отрепки, борещи се за парче хляб, погълнати от мизерни условия на всякъде. В този момент веднага в мен изникнаха думи като „Европа” ,”Европейски съюз” и още ред други такива думички. Каква Европа Боже Господи…….?!
Направи ми впечатление, че в чакалнята няма хора, беше два часа след обяд, но наистина се учудих, по принцип по това време е доста натоварено, но сега всичко беше потънало в мрачна тишина. Почуках ме на вратата и ни отвори застаряваща медицинска сестра, гледайки ни така вяскаш сме и бръкнали в хладилника. Просто не можете да си представите, какъв „мръсен” поглед ни стрелна, когато попитах ме дали може да влезем и човекът да бъде прегледан ?! „Вторник и Четвъртък лекарката я няма след обяд, това не го ли разбрах те” - Всичко това ни беше казано с груб и противен глас от дебелата медицинска сестра (Между другото гласът и беше някакво подобие на 12-13 годишно момче, когато гласът му започва да мутира и да звучи доста дразнещо, но това е част от развитото на мъжкият пол) а при нея си звучеше съвсем естествено. Както и да е да не се отклонявам.
След това ни хлопна вратата и изруга нещо от вътре, сложих ръка на рамото на моят близък и му казах да внимава и на умира Вторник или Четвъртък. Не ми беше изобщо до шеги и сарказъм в този момент, но просто гледах да кажа нещо такова и да плъзна измъчена усмивка на човечеца до мен за да може поне за момент да забрави за болката а и за да не вляза вътре и да издуя от бой тъпата стара комунистка.
Сега вече разбрах защо в чакалнята не е имало никой и защо всичко беше потънало в мрачна тишина, просто сестрата стоеше в кабинета сама, почиваше си и от време на време отпращаше по някой друг пациент с ругатни и яростни погледи.

Разказвам Ви всичко това, защото съм потресен от отношението и професионализма на тези нещастни глупци, които имат наглостта да се наричат лекари !
Честно да ви кажа не съм удрял жена, но в момента в който тя се отнесе по този начин с нас така бях силно изкушен да шибна тази шибана и жалка дебелана между очите и да и оставя нещо за спомен от едни „благодарни хора”

Не знам какво да кажа или да си мисля вече, не става въпрос за някакви единични случаи, това нещо тук в Перник си го има и то си се случва системно и вече трябва да се вземат някакви мерки , защото това не може да продължава така. Аз , Ти и всеки друг имаме право на живот.


P.S – Ако ние самите не се опитаме да си помогнем, значи наистина сме загубили всякакви морални и граждански позиции.
Трябва да отстояваме правата си , да покажем , че искаме да променим нещата към по – добро и да се опитаме да бъдем единни.
Покажете характер бе хора, утре може вие, вашето дете или някой ваш близък да пострада само защото някой с бяла престилка и слушалки на уши е решил че твоят живот няма значение и може да се отнесе с немарливост и безхаберие към болките ти .




Широко затворени очи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gpandreev



Регистриран на: 25 Юни 2008
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Вто Авг 19, 2008 1:20 pm    Заглавие: до Марк Твен Отговорете с цитат

Същите лекари които са в кабинетите и б-ца в гр.Перник работят и в Софийските клиники.Всички те са учили и специализирали на едно и също място-в МА.
Единствената разлика май е в манталитета на някои пациети.След като вие нямате уважение към лекаря при когото обикновенно отивате за помощ,как очаквате той да ви отговори?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mark_Tven



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Вто Авг 19, 2008 2:57 pm    Заглавие: Re: Пернишките лекари Отговорете с цитат

Цитат:
Същите лекари които са в кабинетите и б-ца в гр.Перник работят и в Софийските клиники.Всички те са учили и специализирали на едно и също място-в МА.
Единствената разлика май е в манталитета на някои пациети.След като вие нямате уважение към лекаря при когото обикновенно отивате за помощ,как очаквате той да ви отговори?



Да, същите тези отрочета на комунизма работят и в софийски клиники, защото не им стига това да унещожават и осакатяват хора само в тук в Перник. А и тази дума която си използвал "работят" е доста неуместна, по - скоро лентяйстват и в софийските клиники !!!
Приятелю там е въпроса, че те нищо не са научили, но имат наглоста да имат самочевствието и шибаното съзнаие, че са спасители на животи !!!
Некъдърни сте, колкото и да Ви боли, защото знам че или си доктор или си приятел роднина и така на татъка на такъв. Просто не ставате за тази професия ! Некъдърни сте !!! Evil or Very Mad
А и какво уважение искаш да имам подяволите, да ида и да му падне на колене и да започна да му се моля само и само той да си изпълни задълженията си и аз да живея, това ли разбираш под уважение ?!?! Twisted Evil

Ако това разбираш, значи си много жалък ! Mad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gpandreev



Регистриран на: 25 Юни 2008
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Вто Авг 19, 2008 3:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да лекар съм благодаря за цветущият език.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mark_Tven



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Вто Авг 19, 2008 3:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Да лекар съм благодаря за цветущият език.


Да, знам, че си лекар. Самият ник подзказва, че си GP Sad

"Цветущит ми език" е такъв защото тази тенденция в Перник не се забелязва от вчера или днес и ми писна от всичко това !

Едва ли аз самият бих могъл да променя нещо, но не ми остава нищо друго освен да се опитам да привлека повече съмишленици с които заедно да помогнем поне мъничко за горепосочената цел.
Не ме разбирай погрешно, не казвам, че всички лекари сте едни и същи, но болшеството сте такива каквито ви описах !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gpandreev



Регистриран на: 25 Юни 2008
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Вто Авг 19, 2008 3:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не е това начинът.забелязвам доста жлъч и злоба в изказа ти -често това определящо начало на доста заболявания повярвай ми не се заящдам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mark_Tven



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Вто Авг 19, 2008 4:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
не е това начинът.забелязвам доста жлъч и злоба в изказа ти -често това определящо начало на доста заболявания повярвай ми не се заящдам.


Друг начин не виждам и се благодарете, че само тук във форумити ви нападаме (поне за сега) а не ви линчуваме, защото на моменти, когато се подигравате с човешкият живот именно това заслужавате !!!

Знам, че е болезнено да ти кажат в очите, че си некъдърник,но просто не мога да ти го спестя !

Недей да ми определяш сега каквито и да било диагнози, защото е глупаво !

Повярвай ми аз също не се заяждам, просто търся някаква справедливост и начин за бъдещ живот !!! Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gpandreev



Регистриран на: 25 Юни 2008
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Вто Авг 19, 2008 5:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

желая ти здраве
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gpandreev



Регистриран на: 25 Юни 2008
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Вто Авг 19, 2008 5:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mark_Tven



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Вто Авг 19, 2008 5:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
желая ти здраве


Аз също желая на теб и цялото ти семейство, здраве и щастие !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mark_Tven



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Вто Авг 19, 2008 5:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Twisted Evil


violent3
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
reniis



Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 4
Местожителство: Pernik

МнениеПуснато на: Чет Фев 19, 2009 4:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз искам да изразя мнението си за пернишките "лекари".
Същевременно и да задам въпрос,но се съмнявам,че където и да го напиша това мое мнение,някой ще ми отговори.
Кой следи дали лекарите във Втора поликлиника кв.Изток спазват работното си време.
Например днес ми се наложи да изчакам до 15.30 да дойде д-р Павел Ангелов(при положение,че на врата му има работно време и пише от 15.00часа.)Дойде и с страшен поглед изгледа чакащите пред кабинета му,като че ли ние бяхме виновни за закъснението му и го чакахме пред дома му,а не пред кабинета му .Е, изтърпях закъснението му,но трябваше и да изтърпя да си изпие кафето.
А аз като отивам на работа служебният транспорт,ако го изпусна,няма с какво да отида,а той ме кара с 1 час по-рано на работното ми място.
Е,с какво съм аз по малко от въпросният доктор,че той може да закъснява,а аз не мога?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Миленчо



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 212

МнениеПуснато на: Чет Фев 19, 2009 8:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
И аз искам да изразя мнението си за пернишките "лекари".
Същевременно и да задам въпрос,но се съмнявам,че където и да го напиша това мое мнение,някой ще ми отговори.
Кой следи дали лекарите във Втора поликлиника кв.Изток спазват работното си време.
Например днес ми се наложи да изчакам до 15.30 да дойде д-р Павел Ангелов(при положение,че на врата му има работно време и пише от 15.00часа.)Дойде и с страшен поглед изгледа чакащите пред кабинета му,като че ли ние бяхме виновни за закъснението му и го чакахме пред дома му,а не пред кабинета му .Е, изтърпях закъснението му,но трябваше и да изтърпя да си изпие кафето.
А аз като отивам на работа служебният транспорт,ако го изпусна,няма с какво да отида,а той ме кара с 1 час по-рано на работното ми място.
Е,с какво съм аз по малко от въпросният доктор,че той може да закъснява,а аз не мога?




Хубаво е , че има къде да си изразим мнението, но още по – хубаво ще бъде, ако някой ни чуе и даде гласност на това, което се случва тук в пернишката болница, а и като цяло в българското здравеопазване.
Задавай въпроси, търси правата си и не спирай да се бунтуваш, това може би е единственият начин да се опитаме да покажем, че така не ни харесва и няма да бъдем безучастни в глупостите, които се вършат !
За съжаление, никой не следи дали те са на работното си място и дали си вършат съвестно работата… това е факт ! (Уверявам те!)
Пак добре си се вмъкнал/а (не знам в какъв род си, затова така ти пиша), защото в много случаи се е налагало човек да стои пред кабинета, да гледа в бялото листче залепено на вратата показващо графика, той да вижда, че по това време би трябвало да има лекар вътре, а всъщност………… просто да няма !
Напълно ти вярвам за това, че ВИ е изгледал по подобен начин, защото кой по дяволите си ти, че да стоиш пред кабината му, да го чакаш и да му правиш мръсно като се разбере, че го е нямало в периода на работното му време ?! Това е недопустимо. А колкото до кафето просто знам, че докато не излапат една кутия цигари и не изпият кафето си, не отварят врата, за да кажат с груб и пренебрежителен глас хайде влизай и по – бързичко”

Просто до такава степен вече съм се отвратил, не само то въпросните лекари, а и от всичко заобикалящо ме, цялата смрад на мизерия, пълното бесхаберие на всички за всичко, че дори и аз самият на моменти се отчайвам.

Не казвам, че всички са едни и същи, не отричам, че работата им е прекалено отговорна и напрегната, но като болшинство, няма как да си затворя очите и да не кажа истината.

P.S – Всеки има право на живот. На всеки му е писано как и какво да преживее. Единственото сигурно нещо в този наш жалък живот е смъртта !
Но нека поне докато все още сме живи и имам надежда за нас да използваме правото си да искаме качествено здравеопазване.

Все пак утре може ти или твоето дете да попадне в подобна ситуация. (не го пожелавам на никого, ама наистина на никого) но чак тогава се замисляме за тези неща !!!





Широко затворени очи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Перник Инфо Форуми -> Новини Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group