"Струмска слава" пропусна победа срещу "Велбъжд" у дома
24- часовото наблюдение в класните стаи е излишно
Яне Анестиев
   Яка чалга дъни по време на мача в Радомир
Отборите на "Струмска слава" и "Велбъжд" не успяха да се победят по време на мача от четвъртия кръг на първенството на югозападната "В" футболна група ,игран на градския стадион в Радомир. Първото полувреме беше определено скучно и двата тима не предложиха на публиката нито една опасна атака. За малкото зрители в топлия неделен след обед остана да слушат здравата чалга, носеща се от близкия до стадиона ресторант. През втората част на мача треньорите на двата отбора Цветан Атанасов на гостите и Валентин Лазаров на радомирци направиха някои смени, които поосвежиха играта. В 67-та минута Тони Евтимов изпълни триково фаул, с който намери близкия до него Виктор Райчев. Острият му удар беше насочен към десния ъгъл, но вратарят на гостите Галенков с чудесен рефлекс изби топката. Две минути по-късно Големинов от гостите беше намерен в удобна позиция между двама състезатели на домакините, но и той като че ли не очакваше паса и отправи твърде несериозен удар, с който даже не улучи вратата. Най-интересните моменти в мача дойдоха в последните десет минути. В 80-та Петър Евтимов от гостите получи удобна топка по десния фланг на своето нападение. Той пренебрегна указанията на треньора си Цветан Атанасов да подава, напредна няколко метра и с остър удар заби топката в левия горен ъгъл на вратата, защитавана от Варадинов. Последва остра реакция от страна на домакините, които, изправени пред възможността за загуба,задържаха задълго топката в полето на "Велбъжд". В 86-та минута след едно продължило дълго разбъркване пред тяхната врата, Тони Евтимов отправи остър диагонален удар, Ванчо Стоилов подложи крак на топката и направи вратаря на "Велбъжд" Мартин Галенков безпомощен. Домакините направиха и последни усилия в опита си да вземат трите точки, но те не се увенчаха с успех. В 90-та минута след центриране от корнер на Тони Евтимов резервата Бойко Ангелов стреля от пет метра с глава, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря.Така срещата завърши при резултат 1:1, който по никакъв начин не удовлетворява ръководството на радомирци.