"Миньор" с втора победа през есента на "Осогово"
Мануела не е единствена - 17-годишният Кристиян от Радомир споделя нейната съдба
Яне Анестиев
   На два пъти гредите помогнаха на нашите
Отборът на "Миньор" трябваше задължително да спечели този мач, за да не се закове трайно в дъното на таблицата и това предопредели пределната мотивация, с пернишките футболисти започнаха срещата. И старанието им беше възнаградено още в третата минута. Валмир изстреля една топка от фаул, тя рикушира в стената и попадна в краката на Венци Василев. Той я върна два три метра назад на Ники Станков и варненецът от упор заби топката в мрежата на съгражданини си Николов, извеждайки "Миньор" напред. Перничани диктуваха темпото на терена и публиката очакваше втори гол. Но в 17-та минута Пейчо Делиминков не прецени ситуацията и в опит да върне топката към вратаря Иво Иванов я направи твърди удобна за Велимир Иванович. Той безпроблемно намери непокрития Сакалиев, а той още по-безпроблемно я насочи във вратата и изравни резултата. От тук до края на полувремето перничани изглеждаха доста объркани. В 28-та минута Мутафов направи още един подарък на Сакалиев прдоставяйки топката в краката му. Бившият нападател на ЦСКА се опита да прехвърли от 30 метра излезлия напред Иванов, но за щастие прехвърли и вратата. Все пак най-сериозният пропуск беше на миньорци. В 31-та минута Делиминков изрита топката напред , Трифонов се възползва от заспиване на защитата на варненци и излезе сам срещу Николов. Вместо да отбележи, тъй като беше далеч пред всички и имаше време да се прицели, той улучи крака на вратаря на гостите. Две минути преди края на полувремето при поредна пернишка атака Петър Петров се опита да стреля, но не улучи хубаво топката, получи се пас към Костадин Хазуров , който напредна и от ъгъла на вратарското поле не успя да преодолее Николов.Вратарят на варненеци, в интерес на истината, реагира адекватно и бързо скъси максимално ъгъла нанападателя. Така първото полувреме завърши при равен резултат. През втората част перничани вдигнаха оборотите още от нейното начало. Влезлият като резерва Боби Дичев получи удобна топка още в 46-та минута, освободи се от защитника, който го пазаше, и стигна до ъгъла на вратарското поле. Вместо да стреля обаче, реши да подава и топката му беше избита от защитник на "Спартак". В 57-та минута и варналии можеха да вкарат след като Боев остана сам срещу Иванов, но ударът му мина над гредата. В 73-.та минута превъзходството на "Миньор" най-после даде резултат. След центриране от корнер на Валмир Венци Василев с глава намери напречната греда на вратата на гостите, а после Костадин Хазуров се възползва от рикушета и довкара топката в мрежата за 2:1. Пет минути по-късно след центриране на втората резерва Горан Янкович Боби Дичев с глава наосочи топката към десния долен ъгъл на вратата, защитавана от Николов. Тя се удари в страничния стълб, след това в гърба на вратаря и спря в мрежата, фиксирайки крайния резултат - 3:1. До края на мача варналии нямаха сили да променят статуквото на терена, а преднината от два гола напълно устройваше пернишките футболисти, така че срещата просто се доиграваше.
Статистика:
"Миньор" - "Спартак" 3:1
Състави:"Миньор" Ив.Иванов, Делиминков, Василев, Дюлгеров, Валмир, Трифонов/46 Янкович/, Мутафов, Петров/46 Дичев/, Станков, Хазуров/90 Руменов/, Ашимов
"Спартак"Николов, Д.Дончев, Моралес, Маринов, Сакалиев, Малинди/57 Санг/, Боев/72 Костенски/, Иванов/76 Аврионов/, Петров, Иванович, Дончев
Голмайсотир1:0 3-та Станков, 1:1 17-та Сакалиев, 2:1 73-та Хазуров, 3:1 78-ма Дичев
Жълти картони: Дюлгеров/Миньор/, Д.Дончев, Сакалиев, Малинди/Спартак/
Съдии:Станислав Ставров, Николай Петров, Петко Павлов,ІV-ти Петър Тончев