„Миньор” отнесе поредния водач в класирането на „А” група
За пореден път отложиха решаването на проблема с радомирската болница
Пипнаха най-сетне дързък апаш, отмъкнал половин милион
Яне АНЕСТИЕВ
    Публиката скандира името на Тони Велков след мача
Отборът на „Миньор”затвърди реномете си на убиец на лидерив класирането и спечели втора пореднапобеда над водач в класирането. Следкато преди седмица беше отнесен ЦСКА, „Черноморец”поведе в класирането. На стадион „Миньор” обаче и бургазлии бяха победени на нула , като признаха качеството на пернишкия отбор. Гостите можеха и да поведат в резултата още в първатаминута, когато Светлин Симеонов центрира към Карбони , който беше непокрит на точката на дузпата . Костадин Марковобаче в последния момент протегна крак и спаси почти сигурен гол. Постепенно домакините наложиха волята си и в 17-та минута Горан Янкович се разходи по ширина пред наказателното полепреди да подаде на неговите граници на непокрития Атанас Николов. Той стреля но Старокин се изпречи на пътя натопката и тя отиде в корнер. Две минути по-късно Витанов с дълъг пас намери Румен Трифонов, който изскочи сам срещу Паскал Борел. Ударът му обаче беше насочен точко срещу вратаря на гостите и той го отрази без особени усилия. Шест минути по-късно футболистите от „Черноморец” показаха нагледно как се изпълнява заучено положение от пряк свободен удар. Комбинация, започнала от Гонзалес, завърши с диагонален удар от 7-8 метра на Светлин Симеонов, но Иванов беше на мястото си. Две минути по-късно дойде и най-интересното положение в първото полувреме за „Миньор”. Румен Трифонов напредна по ления фланг, с чудесно центриране сложи топката на главата на Атанас Николов, който с перфектен удар от десетина метра я заби в десния ъгъл на вратата на „Черноморец”. Гостите се опитаха с по-твърда игра да наложатнякакаъв обрат, но това не стана, въпрекиче бяха подпомагани волно или неволно от страничния съдия Николай Ангелов, който спряняколко пернишки атаки с несъществуващи засади. Десетина минути след гола Любомир Витанов нахлу в центъра на чероморската защита, направи двойно подаване с Ататас Николов, но ударът му попадна в тялото на Борел. Три минути преди края на първото полувреме Атанас Николов почти от аутлинията върна чудесно топката на Витанов, той я засече остро с крак, но Борел отново показа майсторство и не позволи на миньорци да се оттеглят с успокояваща преднина на почивката. Още в първата минута на второто полувреме Красимир Балъков извади от игра Симеонов и инертния Чиликов и пусна на тяхно място Дуду и Мартин Тошев. Смяната явно показваше намеренията на наставника на гостите да търси обрат в резултата . Тя даде резултат като териториалено превъзходствоот страна на гостите,но те трудно стигаха до голови положения пред Иванов. Първоначално домакините приеха спокойно натиска, а след първите минути започнаха да търсят гола на спокойствието. В 52-та минута Пламен Крумов се пребори за една почти загубена топка и я подаде на влезлия като резерва Костадин Хазуров .Той изскочи сам срещу Борел, но в последниямомент си затвори ъгъла и за вратаря на гостите не беше никак трудно да отрази удара му. 59-та минута се оказа съдбоносна за развитието на този мач. Първо Пламен Крумов беше изведен на стрелкова позиция и се устреми към вратата на гостите. Преследващият го Старокин обаче го хвана за ръката и го събори. Тъй като Старокин беше последен в отбраната на „Черноморец” , съвсем справедливо видя червения цвят на картона. Костадин Марков изпълни чудесно прекия свободен удар и топката срещна дясната страничнагреда на Борел. Централният защитник на перничани Адриан Олегов се оказа на най-точното място и довкара рикуширалата от гредата топка. Следз втория гол тонусът в играта видимо спадна , тъй като те явно разбраха, че нямат особени шансове за победа в този среща.до края на мача можеше да се отбележат два опасни удара от страна на Ивайло Цветков и Валмир за „Миньор”, които Борел отрази с майсторство. Неприятният момент за домакините беше , че минути преди да бъде сменен Румен Трифонов побучи жълт картон, който според източници от клуба му е пети и така той ще пропусне следващата среща. Това явно ще се отрази на играта на отбора, тъй като в момента Трифонов е в чудесна форма и го доказа и на този мач с цудесна игра и асистенцията си за първия гол на Николов. Така до втора победа с с 3:0 не се стигна, но и тази , с гол по-малко, е достатъчна да се повдигне още повечереномете на пернишкия футбол в момента. ”Черноморец” за трети пореден мач не успя да надделее над пернишкия отбор след 1:1 и 1:0 ца „Миньор” през миналата година.
Резултат: Миньор –Черноморец 2:0
Голмайстори: 1:025-та Николов, 2:0, 60- та Олегов
Състави:Миньор:Иванов, Божиков, Олегов, Златков, Трифонов/ 76 Валмир/, Цветков, Николов/ 54 Хазуров/, Янкович /82 Мутафов/, Витанов, Марков, Крумов
Черноморец:Борел, Зайц, Дянков, Бонев, Старокин, Цонков, Нуно, Гонзалес, Симеонов / 46 Тошев/, Чиликов / 46 Дуду/, Карбони / 65 Терзиев/
Жълти картони:Трифонов, Валмир, Крумов /Миньор/ , Дуду /Черноморец/
Червен картон:Старокин /Черноморец/
Главенсъдия:Александър Костадинов
Асистенти:НиколаДжугански, Николай Ангелов