Баскетболистките на „Миньор” постигнахапърва победа в НБЛ
Над 1000 ПТП-та през изминалия есенно-зимен сезон в Пернишко
Абонати със задължения от 1500 лева остават без парно засега
Яне АНЕСТИЕВ
    Камелия Михалкова вкара 24 точки в мача
След две победни загуби от началото напървенството от „Дунав” и „Монтана” пернишките баскетболистки стигнаха и до първата си победа. Тя дойде срещу вероятно най-удобният противник през редовния сезон – отбора на „Славия”. Срещата започна привидно равностойно и резултатът вървя точка за точка до 8:8. След това обаче последваха тройка на Нешева и кош на Асенова и перничанки поведоха с пет точки и до края на срещата гостенките, водени от Надка Голчева, не успяха да се приближат в резултата. До половината на първата четвърт Михайле Дилова и доста високата,но тромава и непохватна Александра Делчева поддържаха някаква интрига, но в края и перничанки разнищиха коша на „белите” и първата четвърт приключи при 30:14 в тяхна полза. С интерес се очакваше играта на пернишката баскетболистка Албена Бачкова .Тя се оказа с доста лоша стрелба и явно понижена форма, но съотборничките и бяха толкова слаби, че пак беше една от най-резултатните от отбора си. Иначе до края на първото полувреме старши-треньорът на домакините Валентин Петров държеше на терена предимно основната си петорка и резултатът набъбваше непрекъснато, за да стигне до 55:33 в полза на пернишкия отбор. Втората част започна с две тройки на Стефка Николова от гостите , а перничанки вкараха първия си кош една в края на третата минута чрез Радмила Нешева. Въпреки това до някаква опасно доближаване на „Славия” до „Миньор” в резултата не се стигна. През тази част от домакините особено силно се изяви Александра Кънчева и съотношението на силите на терена се запази. В някои моменти пернишките баскетболистки като че ли се отнесоха малко надменно към задължениета си и това донесе няколко поредни пропуска под самия кош на гостенките, което определено не се хареса на зрителите. Този път баскетболистките се разваха на силна покрепа от страна на агитката на „Миньор” , която пристигна въодушевена от футболната среща няколко минути след началото на мача и не спря да пее и скандира в подкрепа на сввоя отбор. Нямаше нужда обаче от изсипването на куп цинизми по адрес на баскетболистките на гостите, които с нищо не дразнеха нито противничките си, нито феновете. Четвъртата мчаст започна с два поредни коша на Александра Кънчева. От страна на гостенките последва третата тройка а Стефка Николова. Пернишкият треньор реши да обиграва резервите си и в игра по-често си появяваха Мария Бойчева, Петя Димитрова, влезе и Полина Василева и качеството на играта на отбора доста спадна. Гостенките обаче не бяха в състояние да стигнат до нещо повече,, а опитите на тромавата и непохватна Александра Делчева, която иначе има внушителни габарити за чентър да направи нещо повече в атака, предизвикваха повече усмивки, отколкото някакво напрежение под коша на „Миньор”. Ралица Василева игра последните четири минути с четири фаула , а Александа Кънчева направи петото си нарушение три минути преди края, но победителят беше известен отдавна.
Резултат:”Миньор” – „Славия” 83:67
Състави:Миньор: Михалкова 24, Нешева 15,Асенова 14, Р.Василева 14, Дикова 4 / П.Василева, Димитрова, Бойчева, Кънчева 14/
Славия:Ралева, Димова 2, Делчева 6,Бачсова 13, Николова 17, Стойкова 8 / Мичева, М.Николова, Ковачева 4, Тенчева 13, Цветанска 4
Съдии:Любомир Борисов, Иван Станчев