Младите пернишки волейболисти почнаха с победа над “Нефтохимик”
“Атака” – Перник издигна Волен Сидеров за президент
„Голямото четене” се разигра на делото срещу Румен Търговеца
Здравните права защитени и по време на почивката
Яне АНЕСТИЕВ

ЦСКА, “Марек” и “Пирин-Балканстрой” също с успехи
В неделя стартира държавното първенство по волейбол при юношите младша възраст. След около десет години Перник отново е домакин на проява от такъв форум. На последното първенство в зала тогава “Миньор”, играха близнаците Валентин и Георги Братоеви, Иван Колев, Бойко Бонев и т.н. Сега се очаква отново някоя звезда да стигне до националния отбор след години. Не случайно в залата беше и треньорът на юношите-национали Виктор Карагьозов, който изгледа с интерес най-вече мачът между “Левски” и ЦСКА, който беше първи в програмата. Двата столични отбора си спретнаха истински екшън на полето. Първо ЦСКА взе първата част с 25:14, след това “сините” изравниха в инфарктен гейм, завършил 30:28 в тяхна полза.Последва още един успех за “Левски волей” с 25:11, за да се разиграе и ЦСКА.Първо “червените” взеха частта с 25:22, за да последва инфарктен тайбрек,спечелен от ЦСКА с 15:13, оформяйки крайното 3:2 в тяхна полза.В следващата среща “Пирин-Балканстрой” нямаше никакви проблеми срещу “Локомотив”(Пловдив) и спечели с 3:0 без да се чувства притеснен в нито един момент, като взе геймовете съответно с 25:19, 25:15 и 25:17.След това започна и срещата на “Миньор” срещу “Нефтохимик””, като в залата се събра около 200 души публика, нещо ,което през сезона рядко се случваше и на мъжки мачове. Хубавото беше,че зрителите създадоха атмосфера в залата, която подейства мобилизиращо на младите момчета на полето. Двата отбора започнаха много ентусиазирано, играейки точка за точка, а гостите водеха с 8:7 на първото прекъсване. По нататък перничани наложиха лек превес, който стигна до пет точки аванс при 15:10 и беше лесно пропилян, за да се стигне до равенството 18:18. Старши-треньорът на домакините Ангел Василев смени разпределителят Виктор Костадинов със Стилиян Асенов и “Миньор” отново поведе с 23:20. И тъй като играта при юношите е винаги непредвидима, дойде още едно изравняване при 24:24.Последваха още няколко изравнявания, а при 29:28 за “Миньор” Николай Илиев изпълни един сервис в аут, но волейболист от Бургас се опита да играе с топката и помогна на перничани да стигнат до крайното 30:28. Вторият гейм започна също точка за точка и вървя така до 8:7.От там нататък перничани наложиха превъзходство, играта с двамата разпределители ,Костадинов и Асенов, видимо затрудняваше противника им и се стигна до 16:10 за “Миньор”. За разлика от първия гейм , сега домакините не допуснаха изравняване и намаляване на преднината си като даже постепенно я увеличиха , за да стигнат до крайното 25:17 и два гейма преднина.По традиция и третият гейм започна оспорвано, но миньорци постепенно стигнаха до 10:7. И когато всички очакваха гостите да свалят града, последва отпускане на домакините. “Нефтохимик” поведе с 16:14 и продължи да увеличава преднината си. Така гостите стигнаха до 23:19 в тяхна полза.Последваха две точки от атака и блокада на Станислав Николов и намаляване на резултата до 21:23, но следващите две точки отидоха в актива на гостите, които затвориха гейма с 25:21. В четвъртия гейм се проверяваше максимата, че, който отбор полеве с 2:0 и не бие с 3:0, губи с 2:3. Тук обаче младите миньорци се хвърлиха да я опровергават още от самото начало на гейма, като поведоха с 6:2. Гостите се държаха до 6:8, но последваха добри атаки на перничани, които постепенно увеличаваха преднината си и стигнаха до 16:10. В следващите няколко атаки зрителите видяха няколко умни пускания на Александър Стоянов и Любослав Симеонов, бургазлии съвсем влошиха посрещането си и набързо предадоха гейма при 25:13 в полза на “Миньор”. В последния мач за деня “Марек Юнион Ивкони” спечели чисто с 3:0 срещу отбора на “Хебър”(Пазарджик)