Перник ИнфоБългарски Бизнес Каталог - добави безплатно вашата фирма тук
www.pernik.info   Интернет портал на град Перник



Вход потребители
Потребител : 
Парола : 
 Регистрация

Търсене в сайта
Текст:
Къде:
 

поща@pernik.info
Поща : 
Парола : 
 



 

Партньори
БГ Бизнес - каталог на фирмите в България
Сайтовете за ТЕБЕ!
tbox7.com
Bansko
Обзавеждане
Оценки и мнения
Обяви
Новини Добрич
Хотели в България
Giftsface - подаръци за любими хора!
Климатици
Съновник
Обяви.Сайт за обяви
Имоти
Новини
Игри













 


Новини
Водещите новини от 09.08.2010 г.
Камарата на архитектите и пернишкия университет с договор си сътрудничат
БСП депутат осигури пари за самодейците от земенско село
Зам.министри направиха внезапна проверка на автомагистрала „Люлин”
Внезапни работи
апропо
"Миньор" с нов химн
Зам.министри направиха внезапна проверка на автомагистрала „Люлин”
Любомира ПЕЛОВА
   
Според инспектиращите обектът се изпълнява в график

Изненадваща инспекция на строежа на автомагистрала „Люлин” напаравиха в последния работен ден на миналата седмица двамата заместник-министрите на регионалното развитие и благоустройството и на транспортното министерство Георги Прегьов и Ивайло Московски. Те провериха с какви темпове и при какво качество върви градежът на пътен възел “Църква” и на отсечката в района на пернишкото село Големо Бучино.
Нито един политик и представител на властта в Перник не знаеха за инспекцията. ГЕРБ-депутатът Петър Петров и зам.областният управител Радослав Йорданов, пристигнаха на обекта едва след като научиха от новинари за внезапната инспекция.
Заместник-министрите обиколиха цялото трасе на строящата се магистрала. В района на Големо Бучино зам.министър Прегьов се срещна с управителят на турската фирма Тургут Аксакал.
“Казахте, че тази колона ще е готова утре вечер. Искам да ми изпратите снимка”, заяви той на Аксакал.
На проверката присъстваха и експерти от Агенция „Пътна инфраструктура”. При инспекцията бе установено, че всички работници са с каски, а по изграждането на аутобана се работи с доста бързи темпове.
„Заради метеорологичните изненади засега има изоставане от около 10 дни, но то ще бъде компенсирано до края на месеца“, каза Лазар Лазаров от пътната агенция. Това щяло са се постигне с увеличаване на работната сила с още 100 души, както и на механизацията.
Магистралата трябва да бъде готова до 31 май 2011 г. До края на тази година пък трябва да бъдат поставени 90% от асфалтовите пластове по трасето. След това предстои изграждането на отводнителна система и поставянето шумозаглушителни бариери.
„Разбира се имаме забележки и дори налагаме санкции на фирмата изпълнител „Мапа Дженгиз“. Например хидроизлоацията в началото на „Люлин“ не беше добра. Фирмата я подмени изцяло за своя сметка с качествена“, заяви Лазар Лазаров.
„Обектът се изпълнява в график, което за нас е особено важно. Точно това искахме да проверим“, заяви заместник-министър Прегьов.

Архив на новините
Към дата : 
 
Търсене в новините

Уеб базирана складова система